ΔραστηριότητεςΕκδηλώσειςΛειτουργία Σχολείου

Οι δραστηριότητές μας τον Φεβρουάριο

2/2/2024: Τo τμήμα Γ υγείας και μαθητές της Α που συμμετέχουν σε διαγωνισμό του ΕΚΠΑ επισκέφτηκαν το μουσείο ζωολογίας του ΕΚΠΑ.

12/02/2024: Το Γαλλικό σχολείο Marcel Gimond που μας κάνει πρόσκληση να το επισκεφτούμε με μαθητές

13/02/2024: Οι μαθητές προσέχουν το σχολείο τους. Η περιβαλλοντική ομάδα πήρε δείγματα εδάφους για ανάλυση στο εργαστήριο και προετοιμάζει το έδαφος για φύτευση. Η ομάδα καλών τεχνών ετοιμάζει τις τοιχογραφίες. Καθηγητής Οικονομάκος.

15/02/2024: Ανακαλύψαμε την τοπική μας ιστορία σε συνεργασία με το Π.Π. Ζάννειο Λύκειο και όχι μόνο

20/02/2024: Καταθέσαμε αίτηση για χρηματοδότηση erasmus+.

23/02//2024:

Τον Αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης επισκέφθηκαν σήμερα οι μαθητές του Β1 και Β2 του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε τον κ. Καγκελάρη για την ξενάγηση.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι κ.Νικολάου, Μπόγια και Βάγια.

28/02/2024:

Θέατρο Αλκμήνη “Καπετάν Μιχαλης” Διασκευή του ομωνυμου μυθιστορηματος Του Νίκου Καζαντζάκη. 6 τμήματα και οι συνοδοί τους

Ολο τον Φεβρουάριο είχαμε σχολικό πρωτάθλημα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΙΑ στο βόλει κοριτσιών

2η Θέση στον ΠΕΙΡΑΙΑ στο ποδόσφαιρο αγοριών

Αξιοπρεπή εμφάνιση στο μπάσκετ αγοριών